Üyelik Şartları

AGİD Derneği kimdir? Ne yapar?

AGİD Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği 1997 yılında kurulmuştur.

100’e yakın üyesi bulunmaktadır.  Türk Aydınlatma Sektörü Pazar büyüklüğü göz önüne alındığında üyelerinin sektör içindeki payı %70’ in üzerindedir.

AGID yasa, yönetmelik ve tebliğler kapsamında resmi makamlar açısından Aydınlatma Sektörünün temsilcisidir.  Bu kapsamda muhtelif Bakanlıklar ve devlet kurumları ile etkin iletişim içinde olup ortak çalışmalarda bulunmaktadır.

AGID; Ülkemizde yapılan IstanbulLight ve 2 yılda bir Frankfurt’ta yapılan Light+Building Aydınlatma Fuarlarının çözüm ortağıdır.  Bu fuarlara üyelerinin etkin bir şekilde katılımını sağlamakta ve bu fuarların Ülkemizdeki organizasyonunda etkin rol almaktadır.

AGİD Derneği, aynı zamanda Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği (WEEE/ AEEE dirketifleri) çerçevesinde Aydınlatma Sektöründe Yetkilendirilmiş Kuruluş olarak da çalışmaktadır.


AGID Lighting Europe derneğinin de kurucu üyesidir.

Özetle AGİD, sorunlara tek tek şirketler olarak yaklaşılmasının aksine, onları ortak bir sinerji ile çözmenin önemini savunmakta, kurallara uygun ve adil rekabetin aydınlatma sektöründe uygulanması için çaba sarfetmektedir. Böylece sektörün ve üye şirketler arasındaki kişisel ilişkiler ve dostlukların pekişeceğine inanmaktadır.


AGİD Derneğine üye olma şartları nelerdir?

Derneğin amaçlarını kabul eden ve aşağıdaki şartları taşıyan gerçek ve tüzel kişiler AGİD’e üye olabilirler.

1- Yurt içinde Aydınlatma Sektörü ile ilgili üreticiler ve aydınlatma ile ilgili yan sanayiciler (Kapasite Belgesi aranır)

2- İmalatı yurt dışında olup aydınlatma ürünlerini kendi markaları ile üreten, yaptığı üretim konusunda bir dünya markası olan ve sektöre teknoloji, kalite, bilgi ve aydınlatma kültürü konularında katkı sağlayabilecek firmalar veya bunların Türkiye’de yerleşik yetkili temsilcileri


AGID Derneğine giriş aidatı 2018 yılı için 1.650 TL’dir.  Üyeliğe başlamak için bu bedelin yatırılması yeterlidir.  Yıllık aidat ise 1.350 TL’dir. Mart, Haziran, Eylül aylarında 3 eşit taksitte tahsil edilmektedir.  Yıl ortasında başvuru yapılması durumunda yıllık aidat dönemsel olarak hesaplanır.

Bu ödemeler kredi kartı (mail order) ile de yapılabilir.


AGİD Derneğine veya AGID Ticari İşletmesi ile ilgili herhangi bir soru veya bilgi için agid@ agid.org.tr mail adresine mesaj atabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen Dernek Tüzüğümüzü inceleyiniz.
 

Havale veya EFT için banka bilgilerimiz:
AYDINLATMA GEREÇLERİ İMALATÇILARI DERNEĞİ
Türk Ekonomi Bankası – Bankalar Caddesi Şubesi (212)
Hesap-No.: 24415
IBAN: TR03 0003 2000 2120 0000 0244 15