ÖNEMLİDİR!!

AFAD’tan; sahada ciddi anlamda aydınlatma ekipmanına ihtiyaç olduğu bilgisi tarafımıza iletilmiştir. Destek olmak isteyen sektör üyelerimize daha önce yayınladığımız bildiride arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere Aydınlatma Ekipmanlarının, -üzerinde içerik bilgisi yazılacak şekilde- AFAD’a teslim edilmesi için en yakın Kaymakamlığa iletilmesi önemle vurgulanmıştı.

Hem sektör hem millet olarak her zaman olduğu gibi bu zor günde de sahaya destek olmaya çalışıldığını görüyoruz. Fakat afet bölgesinde çalışan ekiplerin kontrolü dışında yapılan münferit yardımlar, münferit çıkarılan kamyon ve tırların bölgede kontrolü zorlaştırdığı bilgisi tarafımıza iletilmektedir.

AFAD’ın yayınladığı listede yer alan ayni yardımları ve maddi yardımları AFAD ve AFAD tarafından yetkilendirilmiş derneklere yapılması bölgede kargaşayı önlemek adına çok önemlidir.

Afet bölgesinde öncelikli olarak ihtiyaç duyulan aydınlatma ekipman listesi aşağıda paylaşılmıştır. Siz değerli üyelerimizin ve sektör temsilcilerimizin yanı sıra bu duyurumuzu bayilikleriniz ve iş birliğinizdeki bağlantılarınız ile de paylaşımını önemle rica ederiz.

Her zaman desteğini esirgemeyen siz değerli üyelerimizin / sektör temsilcilerimizin bu duyurumuza kayıtsız kalmayacağı inancı ile saygı ve selamlarımızı iletiyoruz.

Saygılarımızla,

Aydınlatma Gereçleri ve İmalatçıları Derneği (AGİD)

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK)