24 Şubat 2022 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Sanayi Ürünleri Denetimi Genel Müdürlüğü'nün ve T.C. Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü'nün katılımı ile ‘’Aydınlatma Ürünlerinde Ürün Güvenliği ve Denetimi Bilgilendirme Toplantısı’' gerçekleştirildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü İthalat Denetimleri Dairesi Başkanı Sn. Sanem Yumurtacı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Sanayi Ürünleri Denetimi Genel Müdürlüğü Elektrik Elektronik Dairesi Başkanı Sn. Muhammed Ömer Faruk Sönmez‘ in açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda Piyasa Gözetim ve Denetim ile İthalat Denetimi ve TAREKS ana başlıkları esasında uzmanlar tarafından bilgilendirme yapıldı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Sanayi Ürünleri Denetimi Genel Müdürlüğü Elektrik Elektronik Dairesi Başkanlığı'ndan Uzman Sn. Melik Hüseyin Hamidioğulları sunumunda EEEPLIANT-3 projesi ve bu proje kapsamındaki piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri başta olmak üzere, çevrimiçi satış gereklilikleri, 1 0cak 2022 tarihinden beri ülkemizde yürürlükte olan Enerji Etiketlemesi Yönetmeliği ve Eko Tasarım Yönetmelikleri ile 7223 sayılı kanun hakkında bilgilere yer verdi. Sunumu görüntülemek için tıklayınız.

T.C. Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü'nden Uzman Sn. Salih Erçel ise ürün güvenliği ve denetimi hakkında genel bilgi verdikten sonra ithalat denetimi, enerji verimliliği denetimi, ışık kaynakları ithalat denetimi hakkında değerli bilgiler sundu. Sunumu görüntülemek için tıklayınız.