Türkiye İMSAD tarafından düzenlenen Geleceğe Yatırım Ödülleri – Sivil Toplum 2023’te “Proje” kategorisinde “Geleceği Düşün Geri Dönüştür” çalışmamız ile birincilik ödülünü kazandık. 🏆

AGİD Ticari İşletmemiz ve PTT iş birliği ile “Geleceği Düşün Geri Dönüştür” sloganı ile hayata geçirilen elektrikli ve elektronik atık “E-ATIK” toplama projemiz ile son kullanıcılardaki e-atıkların geri kazanım süreçleri için ücretsiz şekilde lisanslı işleme tesislerine ulaştırılmasına olanak sağlamıştır. Evlerde işyerlerinde, kullanılmayan veya atık hale gelen, belki de ne yapılacağı bilinmeyen E-ATIK’ ların geri dönüşüm tesislerine işlenmesi sonucu oluşacak değer ile otizmli çocukların eğitimine destek verilmiştir.

2021 yılından itibaren tek yıllarda düzenlenen Geleceğe Yatırım Ödülleri – Sivil Toplum ödüllerine, inşaat, mimarlık, çevre, enerji, enerji verimliliği, sürdürülebilir kalkınma alanlarında çalışma yapan Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS)’e kayıtlı sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra proje, çalışma veya etkinlik alanında faaliyet yürüten üniversiteler başvuru yapabiliyor. Kriterleri en iyi şekilde karşılayan sürdürülebilirlik uygulama faaliyetleri, bağımsız bir jüri tarafından belirleniyor.

Gerçekleştirilen iyi uygulamaların daha geniş kitlelere duyurulabilmesi içi, tüm başvuruların yer aldığı bir kitapçık yayınlanıyor.