Kamu ve özel sektör tarafından uygulanması planlanan Sürdürülebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımları için finansman sağlamak üzere oluşturulan Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı TurSEFF, 2018 yılının sonuna kadar Türkiye’nin farklı kentlerinde AGİD, GENSED, GÜNDER, İSKİD ve TURKOTED gibi sektörlerinin çatı kuruluşları işbirliği ile 5 ilde yapılması planlanan Yenıilenebıilıir Enerji ve Kaynak Verimliliği Seminerlerinin ilkine 16 Ekim 2018 tarihinde Manisa ile başladı. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 16 Ekim 2018 Salı günü İkiz Kuleler Konferans Salonunda Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin moderatörlüğünde gerçekleşen seminere, AGİD, GÜNDER, İSKİD ve TURKOTED sektörleri ile ilgili son gelişmeleri katılımcılarla paylaştılar.

Potansiyel Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği yatırımlarının özellikleri, finansmanı, uygulama yöntemleri ve başarılı örneklerinin sektörün önde gelen uzmanları ve TurSEFF Danışmanları tarafından paylaşılan seminer, Yerel Yönetimler için Kaynak Verimliliği Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri, Binalarda Enerji Verimliliği, ESCO (Enerji Verimliliği Hizmet Şirketleri) Finansmanı ve Proje Finansmanı olmak üzere toplam 5 modülden oluştu. Program detayı için tıklayınız.